SPS Polska

Rebranding marki o ugruntowanej pozycji na rynku dla każdej agencji interaktywnej jest z jednej strony jest niesamowitą przyjemnością, a z drugiej ogromnym wyzwaniem. Przyjemność polega na kompleksowym opracowaniu nowego wizerunku – mając do dyspozycji ogromną wiedzę na temat klientów, specyfiki firmy oraz jej celów rozwojowych. Wyzwanie stanowi natomiast fakt, iż rebranding dotyczy najczęściej firm o wieloletniej tradycji, czyli takich, które posiadają określone portfolio klientów przyzwyczajonych do aktualnej identyfikacji wizualnej. Firmę należy ubrać wówczas w nową szatę graficzną nie zrywając z jej tradycją oraz przyzwyczajeniami klientów.

Takie wyzwanie czekało na nas w przypadku firmy SPS Polska – funkcjonującej na rynku od 1945 roku! Pracę rozpoczęliśmy więc od budowy responsywnej strony internetowej, opracowania identyfikacji wizualnej oraz logo. W dalszym etapie nasze zadanie skupiało się na zaprojektowaniu materiałów reklamowych, mockup’u, piktogramów produktów, a nawet przygotowaniu szablonu prezentacji power point.

W przypadku strony internetowej – z uwagi na szeroki asortyment firmy – postawiliśmy na kilkuetapowe przekierowanie klienta do poszukiwanego przez niego produktu. Dzięki temu więcej miejsca pozostawiliśmy na inne, istotne informacje odnoszące się do prezentacji możliwości i zasad współpracy z tą marką. Projektując pozostałe elementy postawiliśmy na najnowsze trendy, klasykę i elegancję obierając za cel umocnienie spójnego wizerunku firmy. Całość została ubrana w stonowane barwy wśród których zawarte jest niezbędne minimum informacji, gwarantujące przejrzystość oraz podkreślające renomę firmy.

KlientSPS PolskaRok2018

+ 150%

Zwiększony ruch
na stronie

+ 265%

Zwiększony ruch organiczny

+ 199

Więcej subskrybcji newslettera

+ 780

Więcej fanów na facebooku

Privacy Preference Center