Startujesz z nowym biznesem w sieci? To bardzo dobrze. W tej chwili tak naprawdę brak istnienia w Internecie jest równoważny z brakiem działalności firmy w najbardziej popularnym obszarze rynku. Jednak samo założenie strony czy wizytówki firmowej w formie witryny www nie załatwia sprawy. Takich miejsc jest miliony. Dlatego oprócz przygotowania odpowiedniej reklamy i informacji, które mają pojawić się w sieci, trzeba też zadbać o to, byśmy byli w tej masie dezinformacyjnej widoczni, jako podmiot warty zainteresowania. A żeby tego dokonać, potrzebujesz nie tylko pomysłu, ale i odpowiedniego przygotowania strony od strony technicznej.

Tylko odpowiednio dopracowana na poziomie skryptów i nie tylko, da nam gwarancję, że wyszukiwarki będą uznawały ją za wartościową na tyle, by ukazywać ją wysoko w wynikach. Dlatego nie dajmy się zbyć zrobieniem strony przez hobbystów, którzy nie mają pojęcia o marketingu w sieci oraz pozycjonowaniu. Dużo lepiej jest nieco zainwestować, ale zatrudnić osoby, które mogą pomóc w rozwoju naszej witryny, a tym samym popularności naszego biznesu.

Oto porcja kolejnych informacji na temat tego, co powinno być uwzględnione podczas tworzenia i prowadzenia witryny internetowej, aby była ona wartościowa dla wyszukiwarki Google.

66. Okruszki. A dokładniej Breadcrumb, czyli metoda nawigacji pojawiająca się na stronach internetowych, w formie ścieżki w obrębie witryny, często znajdująca się na górze strony jako poziomy pasek. Jest to dla algorytmów wyjątkowo przyjazny sposób nawigacji, zwiększający wartość witryny.

67. You Tube. Okazuje się, że filmy na tej jednej z najpopularniejszych stron, bardzo dobrze wpływają na pozycje w rankingach. Możliwe, że wynika to z faktu posiadania YT przez Google.

68. Łatwość obsługi. Łatwość poruszania się po stronie sprawia, że jest ona przeglądana przez internautę, a nie porzucana. A to właśnie wskaźnik porzucalności przez użytkowników może znacznie obniżyć wartość strony w rankingach, a tym samym jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

69. Korzystnie z narzędzi Google. Tak, okazuje się, że chcąc zaistnieć w Google, dobrze jest z nim współpracować. A to możemy osiągnąć poprzez korzystanie z takich narzędzi jak Google Analytics i Google Webmaster Tools. Prawdopodobnie indeksują one zawartość strony w taki sposób, aby była jak najbardziej przyjazna dla Google. Poza tym dzięki nim uzyskujemy naprawdę wiele wartościowych danych.

70. Reputacja strony w innych przeglądarkach. Tu warto wspomnieć o Yelp.com i RipOffReport.com, które wydają się mieć znaczenie dla algorytmów Google.

71. Posiadane wersji mobilnej. Obecnie każda szanująca się witryna w sieci, powinna być łatwa do obsługi poprzez tablety i telefony. Dlatego niezwykle ważne jest posiadanie wersji mobilnej witryny. Strona taka powinna być zoptymalizowana pod kątem użytkowania jej na przenośnych urządzeniach, jej responsywności na tego typu sprzęcie, jak i prędkości wczytywania.

 

Kolejne czynniki wskazujące algorytmom Google to, że nasza strona warta jest uwagi, to linki, linki i jeszcze raz linki. Tak linkowanie to jedna z najefektywniejszych metod sukcesu w pozycjonowaniu. Dlatego zewnętrzne odwołania, to jedna z podstaw dobrej promocji strony w Google.

A oto garść związanych z tym, krótkich podpowiedzi.

72. Ilość linków z domeny. To jedna z kluczowych wartości wpływających na ranking Google.

73. Ilość linkujących stron. Liczą się wszystkie witryny nawet te z tej samej domeny.

74. Wiek domen, z których wychodzą linki. Im starsze, tym skuteczniejsze.

75. Linki z zaufanych domen edukacyjnych lub rządowych. Czyli z edu. lub gov.

76. Linki z oddzielnych adresów IP klasy C. Sugeruje to Google większy przedział linkujących witryn.

77. Page Rank. Tym razem stron linkujących.

78. Autorytet domen. Może on być ważniejszy dla pozycjonowania niż Page Rank. Linkowanie z domen o wyższym autorytecie z PR 3 może być skuteczniejsze niż z mniejszym z PR 6.

79. Atrybut Alt Tag z obrazów. To linki będące odpowiednikiem anchor tekstu dla grafiki.

80. Linki nofollow. Są one pewnym wyznacznikiem naturalności.

81. Linki z portali społecznościowych.

82. Linki ze stron konkurencji.

83. Linki przekierowujące do głównej strony domeny.

84. Linki kontekstowe, czyli starannie wbudowane w treść strony.

85. Anchor tekst w backlinkach.

86. Anchor tekst w linkach wewnętrznych.

87. Linki przychodzące ze stron charakteryzujących się szybkim łączem.

88. Zastosowanie znacznika title w linku.

89. Kraj domeny zwiększa trafność w wynikach na jego terenie.

90. Linki na początku kontentu.

91. Linki osadzone.

92. Trafność strony linkującej.

93. Trafność domeny, z której następuje linkowanie.

94. Linki ze słowem kluczowym w tytule.

95. Wysokość autorytetu stron, z których następuje linkowanie.

96. linki z Wikipedii.

97. Środowisko kontentowe backlinka.

98. Wiek backlinka.

99. Naturalny profil linków.

100. Linki ze stron – węzłów.

101. Linki z prawdziwych blogów (Google rozróżnia te stworzone wyłącznie dla kampanii SEO).

102. Link UGC, czyli te stworzone przez użytkowników, a nie właściciela strony (ponoć Google także je rozróżnia).

103. Obsługa mikroformatów Schema.org przez witrynę.

104. Pozytywny kontekst wokół linka.

Dziś nieco więcej, ale za to krótkich i już bardziej specjalistycznych informacji. Zatrudniając osobę mającą poprawić ranking wyszukiwania naszej Twojej strony, upewnij się, że zna ona powyższe zagadnienia.