Kolejny tydzień, kolejny wpis, kolejna porcja informacji na temat tego, na co zwracać uwagę przy tworzeniu i zajmowaniu się swoją witryną. Po raz kolejny pragnę przypomnieć, że co jak co, ale jedną z głównych wyszukiwarek używanych na całym świecie jest Google (o tym również we wpisie tutaj http://www.backup.hegona.com/wyszukiwarki-internetowe-najpopularniejsze-w-polsce-jak-i-na-swiecie-czesc-1/), dlatego to właśnie pod tego giganta należy dostosowywać swoją stronę. To jego wyniki są najczęściej rozpowszechniane i powielane.
Zapraszam na porcję kolejnych, ciekawych i wartościowych wskazówek wyjaśniających pracę i działanie najpopularniejszych jego algorytmów.

Czynniki pozycjonujące na poziomie witryny.

52. Po raz kolejny wartościowa i unikalna treść. Tym razem w doniesieniu do tego, co nowego wnosi ona do sieci. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku stron powiązanych programem partnerskim.

53. Trust Rank. Podsumowanie zaufania z łączy zewnętrznych. Jedna z najistotniejszych kwestii podczas wyświetlania naszej witryny dla algorytmów Google.

54. Struktura silosu. Plus ogólna architektura strony wspomaga całościowe sortowanie i ułożenie zawartości przez wyszukiwarkę.

55. Ścieżka nawigacji. Będąc przy architekturze, nie należy zapominać o tym, niezwykle przyjaznym dla użytkownika stylu nawigacji, które także jest przez algorytmy Google doceniany i wskazuje na wartościowość witryny.

56. I znów mapa strony, ale jest to jeden z najbardziej istotnych czynników. W ten sposób pomagamy w jej indeksowaniu, a tym samym zwiększamy jej pozycję w wynikach.

57. Certyfikat SSL. Jeden z niedawno potwierdzonych faktów przez Google. Certyfikat SSL ma wpływ na podniesienie strony w rankingach!

58. Unikalne meta opisy. Używanie meta opisów, które są duplikowane na stronie, znacznie obniża jej widoczność w wyszukiwarkach, dlatego warto postarać się o ich unikalność.

59. Polityka prywatności. Duży wskaźnik dla Google, że treść jest godna zaufania.

60. Regulamin strony. Podobnie jak polityka prywatności, na swój sposób „udowadnia” wyszukiwarce, że witryna jest wartościowa, zaufana i godna polecenia.

61. Dane kontaktowe. Oczywiście im mniejsza anonimowość, tym wyższy stopień zaufania w sieci. Dlatego też Google sprawdza, czy ilość informacji kontaktowych jest odpowiednia. Jeszcze lepiej, gdy w pełni pokrywają się one z informacjami podanymi w WHOIS.

62. Ilość stron i podstron. Nie jest to może kluczowy czynnik pozycjonujący, ale tak, ilość podstron może sugerować, że strona jest czymś więcej niż tylko cienką, internetową broszurą lub wizytówką.

63. Aktualizacje. No i znów powrót do kwestii nowych treści i stałego dbania o witrynę. Odświeżanie strony w jakimkolwiek aspekcie dodaje nam punktów w rankingach.

64. Przerwy w działaniu. Wszelakie przerwy w działaniu strony, długie okresy prac konserwatorskich, brak w odpowiedzi serwera, przerwy techniczne i inne momenty, gdzie odstęp do witryny jest utrudniony, sprawiają, że strona leci w dół w rankingach. W niektórych przypadkach częsty brak dostępu może nawet sprawić, że witryna zostanie usunięta z indeksowania.

65. Lokalizacja geograficzna serwera. To, gdzie znajduje się serwer, na którym działa nasza witryna ma również wpływ na ranking wyszukiwania. Prawdopodobnie wynika to choćby z prędkości reakcji, a tym samym czasu wczytywania strony. Im dalej znajduje się serwer, tym gorsza odpowiedź.

 

Uf… to chyba byłoby na tyle, jeżeli chodzi o to, co powinno być przypilnowane na poziomie witryny. Niektóre z informacji mogą wydawać się wtórne i pojawiały się już wcześniej, ale ze względu na jako taki podział sekcji, warto jest o nich wspominać, wielokrotnie przy każdej okazji.