Kolejny tydzień, kolejne informacje, jak zadbać o to, by nasza witryna nie była jedną z milionów, niczym niewyróżniającą się na tle innych i znajdującą się na szarym końcu wyników wyszukiwania w najpopularniejszej przeglądarce.

Oto parę następnych wskazówek, jak wskazać Google, że warto zwracać na nas uwagę.

33. Czytelność strony. Tak, też ma ponoć dla Google znacznie. Nie jest to do końca jednak udowodnione działanie tego konkretnego algorytmu. Niektóry uważają, że poziom trudności strony pozwala na weryfikację jakości i oddzielenie jej od tych, z masą bezwartościowej treści.

34. Page Rank. Czyli w sumie podstawa pozycjonowania. Im wyższy Page Rank strony, tym lepiej.

35. Słowa kluczowe występujące w adresie strony. Czyli podobnie jak w drugiej części artykułu, frazy poumieszczane wszędzie dają zazwyczaj korzyści, sygnalizując trafność.

36. Kategoria strony. Kolejny sygnał dla trafności.

37. Kategoria witryny. Patrz wyżej. Im bardziej powiązana z kategorią strony, tym lepsza trafność.

38. Kategoria w adresie URL. Tak, wysłanie kolejnego sygnału o najlepszej trafności.

39. Długość adresu URL. Pomimo tego, że dobrze jest umieszczać frazy kluczowe, zbyt długie adresy URL mogą znacząco osłabić wyniki wyszukiwania.

40. Układ ścieżki URL. Im w adresie URL strona, bliżej strony głównej, tym wyższy autorytet dla Google.

41. Autorytet samej domeny. Po prostu domeny o wysokim autorytecie i treści pod nimi publikowane będą miały duże lepsze wyniki pozycjonowania od innych.

42. Błędy walidacji, niechlujność wykonania witryny, błędy kodowania HTML. Według niektórych ma to bardzo duży wpływ na ocenę jakości strony. Czy natomiast jest tak w rzeczywistości, pozostaje kwestią sporną. Okazuje się, że ilość witryn z „bykami” jest naprawdę ogromna, a mimo wszystko nadal się one dobrze pozycjonują.

43. Redaktorzy stron. Choć jest to kwestia sporna, ponoć Google pozwala ręcznie wpływać redaktorom na pozycjonowanie? Czy to prawda? Nie wiadomo, ale wskazówką za może być istnienie filtrów przez nich nakładanych.

44. Użyteczna treść. Kolejny wyznacznik po jakości. Użyteczność a jakość są rozróżniane przez Google.

45. Priorytety w mapach witryn. Kolejny ogólny wyznacznik jakości.

46. Pozycjonowanie innych fraz. Witryny wypozycjonowane również na inne frazy także wyznaczają jakość.

47. Niski Page Rank nowych domen. Od czasu aktualizacji Google w 2011 roku, nowe domeny posiadające treści w niewielkich ilościach, mają znacznie obniżoną wartość i traktowane są jako reklamowe.

48. Nadal aktualizowane, stare strony. Google lubi nowe strony, jednak stare witryny o ciągle aktualizowanej treści uzyskują lepsze miejsca w wynikach.

49. Przyjazny układ. Oczywiście chodzi o układ strony, który jest przyjazny i intuicyjny dla użytkownika. Takie strony także plasują się wyżej w rankingach wyszukiwania.

50. Numeracja. Wszelakie punktory, jak i numerowane listy nie tylko sprawiają, że strona jest przyjaźniejsza dla internauty, ale także często wspomagają Googla w odnalezieniu skondensowanej treści, przez co są przez niego wyróżniane.

51. Odnośniki do źródeł. Treść, w której znajduje się literatura pomocna w napisaniu tego artykułu lub odnośniki do źródeł, tak jak w przypadku prac naukowych są kojarzone z wysoką merytoryką, jakością i faktami. Z tego powodu Google także uważa tego typu content za po prostu bardziej wartościowy.

I to na razie tyle. W następnym wpisie krótki przegląd, jakie warunki powinny być spełnione na poziomie witryny, aby Google uznał naszą stronę za wartą szczególnej uwagi.