Sieć Internetowa to rozległy świat pełen informacji, reklam, promocji i innych czynników, które dzielnie walczą o uwagę internauty. Jednak należy pamiętać, e niektóre z nich nie są treścią ani wartościową, ani wartą zainteresowania. Stąd różnego rodzaju wyszukiwarki wspomagają uzyskiwanie potrzebnych informacji poprzez zaimplementowane algorytmy. Jakie wykorzystuje najpopularniejsza wyszukiwarka, jaką jest Google? Pierwsza partia opisująca pobieżnie te z poziomu domeny została wymieniona w poprzednim wpisie. Dziś czas dowiedzieć się co jest ważnego na poziomie strony.

 

Algorytmy pozycjonujące z poziomu strony.

7. Tytuł, którego pierwszą frazą jest słowo kluczowe. Tytuł strony ma wielkie znaczenie dla SEO, stąd praktyką jest umieszczanie w nim słowa kluczowego. Na dodatek zwiększa się jego skuteczność w momencie, gdy tytuł rozpoczyna się od frazy kluczowej.

8. Słowo klucz w opisie. Tak, fraza kluczowa w opisie strony (description) też wpływa na swój sposób na algorytmy wyników w Google.

9. Nagłówek z frazą. Nagłówek, czyli znacznik H1 odgrywa rolę „drugiego tytułu”. Stąd zawarte w nim słowo kluczowe także ma olbrzymi wpływ na przekonanie algorytmów Google co do trafności wyszukiwania.

10. Zagęszczenie występowania słowa kluczowego. Proste, im więcej słów i fraz kluczowych w tekście tym większy sygnał trafności wysyła strona do wyszukiwarki. Należy jednak nie przesadzać, gdyż przesyt słów kluczowych dla niektórych algorytmów sugeruje, że jest to strona „spam” i nakładają na nią filtry.

11. Analiza stron wykazała również, że występowanie fraz i słów kluczowych w pierwszych 100 wyrazach na stronie także znacznie zwiększa zaufanie wyszukiwarek do witryny, oraz celowanie w jej treść przy wynikach.

12. LSI. Czyli ukryte indeksowanie semantycznie. Wpływa na ocenę treści pod kątem jakości. Jest to nic innego jak dokładne określenie, słowa kluczowego w przypadku fraz mogących mieć różne znaczenie. Świetnym przykładem może tu być fraza Apple, która w zależności od wyszukiwania, może oznaczać jedną z pionierskich marek lub po prostu jabłko jako owoc.

          Algorytmy pozycjonujące z poziomu strony -c.d

13. Unikalna treść. Wyjątkowo ważna w procesie pozycjonowania. Zduplikowany content lub tylko nieco zmienione pojedyncze zdania w tekstach mogą wpłynąć bardzo negatywnie na wyniki wyszukiwania.

14. Poprawność językowa. Tak, gramatyka i ortografia także wspomagają wspinanie się witryny w rankingu jakości, zaufania a tym samym wyświetleń w wynikach wyszukiwania.

15. Rozwinięta treść. Im dłuższe artykuły i treści dotyczące danego zagadnienia, tym lepszy sygnał dla Google o tym, że znaleziona strona dogłębnie opisuje problem, a tym samem jest o wiele bardziej wartościowa.

16. Odpowiednia kolejność wyrazów we frazach kluczowych. Google stawia mimo wszystko na naturalność wyników. Dlatego zastosowanie frazy „metody efektywnego pozycjonowania” będzie frazą bardziej zaufaną niż na przykład „efektywnego pozycjonowania metody”.

17. Frazy kluczowe w nagłówkach. Słowa kluczowe powinny się pojawić także w dalszych nagłówkach H2 i H3, one także mają duży wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

18 Aktualizacja treści. Częstotliwość, z jaką treść jest moderowana i aktualizowana oraz nawet to w jakim stopniu, jest jedną z oczywistych metod zwiększenia zainteresowania witryną poprzez wyszukiwarkę Google. Stałe aktualizacje są dla niej równoznaczne z wartościową treścią.

 

No to kolejna część za nami. A raczej jej fragment, gdyż z poziomu strony czynników pozycjonujących według algorytmów Google jest o wiele więcej. Jednak aby za bardzo nie zanudzać wpisem, jak i usystematyzować wiedzę, postanowiłam wskazać w tej chwili tylko te, których wpływ opiera się o odpowiednio zmodernizowane treści słowne. W następnym wpisie kolejna dawka informacji z tego zakresu.