Chyba nie trzeba po raz kolejny uświadamiać, jak bardzo sieć internetowa wpłynęła na codzienne życie i otworzyła nowy rozdział historii prawie wszystkich dziedzin. Handel przez Internet kwitnie, ale nadal pojawia się problem z przekazaniem wszystkich informacji, jakie są niezbędne klientom, aby zdecydować się na zakup. Co można zrobić, aby przybliżyć zainteresowanym niezbędne informacje?

Można zatrudnić odpowiednich speców od copywritingu czy reklamy, którzy zachęcą do sprawdzenia produktu, sformułują opis tak, by jak najlepiej oddawał autentyczne wady i zalety produktu. Można udostępnić możliwość komentarzy i ocen przez zadowolonych (lub też nie) klientów. Ale to wszystko nadal dla niektórych nie jest wystarczające. Stąd od kilku lat można spotkać w serwisach aukcyjnych czy sklepach internetowych nowy rodzaj prezentacji oferty. Fotografia 360º, czyli możliwość ukazania towaru w sposób taki, żeby klient mógł go dokładnie obejrzeć, co przybliża go do zapoznania się z nim, niemalże jak na sklepowej półce.

Czym jest fotografia 360º?

Fotografia 360º to sposób wykonywania zdjęć pod wieloma kątami. Następnie te pojedyncze ujęcia montowane są w całość przypominającą swego rodzaju interaktywny film, czy może prezentację, pozwalającą na precyzyjne obejrzenie produktu zarówno w różnych formach (np., złożony i rozłożony), jak jego szczegóły, które na standardowych zdjęciach mogą być niewidoczne.

Zalety umieszczania zdjęć 360º.

Co daje nam umieszczenie zdjęć 360º na naszej stronie? Bardzo dużo. Przede wszystkim możliwość ukazania klientowi towaru w najlepszy do tej pory możliwej formie. W pełni interaktywny podgląd daje efekt realnego oglądania produktu, co przekłada się między innymi na:

– zwiększenie zaufania do witryny oraz nadanie jej atrakcyjności,

– zmniejszenie ilości zwrotów tworu z uzasadnieniem niezgodności z opisem,

– zmniejszenie potrzeby zatrudniania dodatkowych osób do obsługi klienta.

Możliwości fotografii produktowej w 360º.

Zastosowanie tego typu zdjęć, o nie tylko świetny efekt marketingowy, ale także wiele innych zalet, możliwości i ułatwień. Zdjęcia wykonywane tą techniką nie są wcale duże droższe od standardowych, a mocno podnoszą renomę firmy. Ich osadzenie na stronach jest łatwe, a przeglądanie jest zoptymalizowane pod komputery, jak i urządzenia przenośne także z systemami multitouch. Niezależnie od używanego urządzenia, klient może dokładnie, intuicyjnie obejrzeć produkt pod każdym kątem, jak i przybliżyć interesujące nas fragmenty. Progresywność wczytywania sprawia, że podczas otwierania strony na bieżąco ładuje się tylko aktualna pozycja przedmiotu. Daje to często szybsze działanie strony niż wczytująca się cała galeria zdjęć. Zdjęcia te są zazwyczaj wyjątkowo wysokiej jakości, przez co można je też wykorzystywać do późniejszych akcji promocyjnych typu bilboardy, ulotki czy newslettery.

Czy warto inwestować w fotografię produktową 360º?

Tak jak każda nowa technologia, tak i przedstawienie oferty za pomocą zdjęć 3D zamiast 2D, na pewno przybliża nas do nowych możliwości sprzedaży, bezproblemowej zarówno dla nas, jak i klienta. Ponadto witryna oferująca ten typ przeglądania towarów jest o wiele atrakcyjniejsza, Dlaczego więc nie spróbować?