SEO ( często nazywane pozycjonowaniem) czy AdWords? Czyli jak się reklamować w wyszukiwarkach.

W poprzednim tygodniu staraliśmy się przybliżyć zjawisko reklamy w AdWords. Przedstawiliśmy dla kogo jest oraz jakie są jej wady i zalety. Natomiast dziś przyjrzymy się bardziej naturalnym wynikom wyszukiwania witryn, bazujących na prawdziwych wynikach analizowanej treści, czyli pozycjonowaniu.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to szereg czynności, które muszą być wykonane na stronie, a które w efekcie dają nam możliwości plasowania się na czele listy wyników w wyszukiwarkach. Należy do nich optymalizacja strony SEO (Search Engine Optimization) i pozyskiwanie kierujących do niej i wychodzących z niej zaufanych odnośników (linków). Strona chcąca osiągać wysokie wyniki wyszukiwania a tym samym przyciągać zainteresowanych internautów, musi zawierać ciekawą i wartościową treść. Pozycjonowane strony to też swego rodzaju sprawdzian na jej autentyczność. Oznacza to, że nie da się skutecznie wypozycjonować witryny o temacie „A”, aby wyszukiwarki pokazywały ją w wynikach wyszukiwania „B”. Dlatego też naturalne pozycjonowanie, wśród ludzi znających temat, cieszy się większym zaufaniem niż płatne reklamy AdWords.

Plusy pozycjonowania.

Przede wszystkim, tak jak wspomniano powyżej, dobrze pozycjonowana strona, zyskuje dużo większe zaufanie sporej części internautów, w porównaniu do nienaturalnych wyników reklamowych. Jest to w sumie jedna z największych zalet tego typu kreowania marki. Jej skuteczność potrafi być niezwykle wysoka i wpływać na popularność w większym stopniu niż płatne kampanie reklamowe. Wpływa to na olbrzymi ruch na stronie i pozyskiwanie cały czas nowych klientów.

Minusy pozycjonowania.

Decydując się na działania mające na celu osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych, należy brać pod uwagę przede wszystkim to, że aby otrzymać zamierzone efekty, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pozycjonowanie wpływa świetnie na wyświetlanie się strony, ale jest to proces czasochłonny.

Szukając specjalistów od pozycjonowania, bierzmy pod uwagę ich wyniki w długofalowej współpracy. Nie stawiajmy na pierwszych lepszych „specjalistów”. Często ich pracę po niedługim okresie wyszukiwarki uznają za zmanipulowanie wyników. W konsekwencji nakładany jest na tak pozycjonowane witryny filtr z ograniczeniami wyświetlania.

Kolejnym minusem jest ilość pozycjonowanych fraz, która jest ściśle ograniczona. Ponadto zmiana ich tak naprawdę zmusza do rozpoczęcia całej kampanii od nowa.

Dla kogo pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony i dbanie o naturalne wyniki wyszukiwania to świetna sprawa dla każdej firmy, która nastawia się na działanie długofalowe. W przypadku sezonowych ofert nie zdaje ono egzaminu ze względu na ilość potrzebnego czasu. Natomiast w momencie, kiedy prowadzimy długotrwałe działania w zakresie pozycjonowania, można spodziewać się naprawdę świetnych efektów. Pomoże nam to wykreować markę, wizerunek i zdobyć zaufanie ogromnej rzeszy potencjalnych klientów.

Co wybrać, AdWords czy pozycjonowanie ( często nazwane SEO)?

Jeżeli stawiasz na długofalowe działania, pozycjonowanie może być o wiele skuteczniejsze niż płatne kampanie AdWords. Wybierz tylko odpowiednich specjalistów. Miej unikatowe treści i uzbrój się w cierpliwość. Prowadząc na przykład e-sklep, szybkie wyniki z płatnych kampanii mogą dać dobre efekty we wprowadzeniu na rynek mnogości różnego rodzaju towarów. Tak więc może warto zastanowić się nad skutecznym połączeniem obu tych metod, aby uzyskać optymalne wyniki.

Zobacz także: https://hegona.com/2017/02/22/adwords-czy-seo-czesc-1/