Content to nie tylko dobre, wysokiej jakości, unikalne teksty, ale także odpowiednie uzupełnienie treści o bogate grafiki, filmiki i fotografie. Tu można wymieniać wiele darmowych źródeł, z których możemy pobrać i wykorzystać obrazy. Co więcej, każda grafika czy zdjęcie, może być przez nas z edytowane w taki sposób, aby nadać im unikatowości. Tak więc kolejna lista, to wiele różnych magazynów grafiki, jak i darmowe programy do ich obróbki.

Wykaz nadzwyczaj długi, ale wynika to z faktu, iż branża e-commerce, to przede wszystkim wizualizacja, więc narzędzia i bazy pomagające w tworzeniu niezwykłych opraw graficznych, są po prostu nieocenione.

84. 0 to 255 – pomoc dla tych, którzy mają problem z doborem pasujących odcieni. Wrzucamy kolor główny, a narzędzie wskazuje jego inne odcienie.

85. All The Free Stock — miejsce, gdzie znajdziemy nie tylko ciekawe zdjęcia, ale także ikonki, dźwięki, czcionki czy pliki video, a nawet inspiracje dotyczące tworzenia palet kolorystycznych.

86. Animoto — bardzo ciekawa apka, pozwalająca na to by nie będąc profesjonalistą, móc stworzyć naprawdę dobrej jakości, krótkie filmy.

87. Awesome Screenshot — niby pomaga w banalnej funkcji, jaką jest robienie i przechowywanie zrzutów ekranu, ale naprawdę uprzyjemnia pracę.

88. BeFunky — proste w obsłudze narzędzie do edycji zdjęć oraz tworzenia designerskich kolaży.

89. Canva — intuicyjny program pozwalający na tworzenie grafik na bardzo wysokim poziomie, nawet przez amatorów.

90. CG Textures — miejsce, w którym znajduje się praktycznie wszystko, co ma mniej lub bardziej wyjątkową teksturę. Od cegieł, przez futra po wizualizacje… hmm… ciekawych pomysłów na tła i wzory.

91. CloudConvert — prosty sposób na konwersję plików. Możliwość pacy na ponad 200 różnych formatach.

92. Colorful Gradients — jedna z bogatszych baz w sieci, udostępniająca różnego rodzaju gradienty, które mogą naprawdę zachwycić lub zainspirować.

93. ColorZilla — coś, czego każdy szukając inspiracji w sieci, nieraz potrzebował. Wtyczka pozwalająca na identyfikację znalezionych przez nas na innych stronach kolorów.

94. Compressor — narzędzie, które powinno znaleźć się w również w dziale optymalizacyjnym. Pozwala na istotne zmniejszenie wielkości zdjęcia bez utraty jego jakości.

95. Crockos LICEcap — narzędzie potrzebne do tworzenia na przykład filmików instruktażowych. Tworzy krótkie GIF-y na podstawie przechwyconych screenów.

96. Cupcake — baza darmowych, klasycznych fotografii wykonanych przez Jonasa Nilssona Lee.

97. DaFont — przeogromna baza czcionek, niestety niektóre nie mogą być używane komercyjnie.

98. Free Images — jak sama nazwa mówi, darmowe zdjęcia. Również do wykorzystania komercyjnego.

99. Flat Icon — Porządny zbiór fajnych i charakterystycznych ikon, mogących doskonale wzbogacić content.

100. Flatuicolorpicker — pozwala na użycie najlepszych flat kolorów dostępnych w sieci, stworzonych z myślą o przejrzystym i funkcjonalnym UI.

101. Flickr Creative Commons — Zdjęcia z Flickr. Całkiem spora baza.

102. Fly — aplikacja, która na stałe powinna zagościć w pamięci entuzjastów nagrywania krótkich filmików. Dzięki niej mamy wideo z różnych ujęć, ponieważ pozwala na tworzenie jednego filmiku za pomocą kilku iPhon’ów.

103. Foodie’s Feed — dobrej jakości, wysokiej rozdzielczości i bardzo ciekawe zdjęcia przedstawiające żywność…

104. Foter — przyjemne i funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na wyszukiwanie darmowych obrazów, które mogą być umieszczone na naszej stronie.

105. Font Park — kolejna olbrzymia baza czcionek. Wszystkie, jakie tylko są nam potrzebne.

106. Fontface Ninja — ile razy spodobała nam się zobaczona gdzieś czcionka i przekopywaliśmy strony w jej poszukiwaniu? Narzędzie pozwala nie tylko na odnalezienie nazwy wskazanej czcionki, ale także na podanie jej dokładnej specyfikacji i ustawień.

107. Freepik – ciekawe rozwiązanie, bo dużo rzadsze niż można było się spodziewać. Baza dostarczająca nam grafik, ale tym razem wektorowych, mogących być świetnym uzupełnieniem naszej strony.

108. Getrefe — i kolejna duża baza zdjęć do użytku komercyjnego.

109. Gratisography — zdjęcia Ryana McGuire. Darmowe i mogące pochwalić się naprawdę dobrą jakością.

110. ISO Republic — zdjęcia o dosyć ciekawych klimatach, idealne, jako podkładka do kreatywnej twórczości.

111. Image Optimizer — proste zwiększenie optymalizacji strony, poprzez skompresowanie obrazów, które chcemy na niej umieścić.

112. Kraken — kolejne narzędzie, które potrafi bezproblemowo zmniejszyć wielkość grafiki, dla jak najlepszej optymalizacji strony.

113. Lost Type — bardzo przyjemne w odbiorze czcionki, za które co prawda płacimy, ale tyle ile chcemy!

114. Mazwai — Duża baza różnego rodzaju filmów, w jakości HD.

115. New Old Stock — warty szczególnej uwagi zbiór darmowych fotografii, które są autentycznymi zdjęciami vintage.

116. Moveast — fotografie podróżnicze, przedstawiające głównie wyprawy we wschodnie części świata.

117. Material Palette — łączymy ze sobą dwa kolory spełniające nasze wyobrażenie o stronie, a narzędzie dobierze do nich odpowiednią paletę.

118. Pablo — dzięki temu narzędziu, możemy stworzyć stylową grafikę z cytatem, czy jakimkolwiek innym napisem.

119. Palettab — możliwość sprawdzenia dokładnego koloru i rodzaju czcionki, którą odnaleźliśmy na innej stronie internetowej. Dodatek do przeglądarek.

120. Pictaculous — Wrzucamy zdjęcie, a narzędzie dobierze do niego odpowiednią paletę barw.

121. Pixlr — Aplikacja umożliwiająca pracę na PC, jak i urządzeniach mobilnych. Daje możliwość edycji grafiki krok po kroku, jak i stworzenie zautomatyzowanego procesu.

122. Screen Sizes — coś, z czego każdy twórca i właściciel biznesu elektronicznego powinien korzystać, niestety (dla klientów) często tak się nie dzieje. Narzędzie jest bazą różnego rodzaju urządzeń, na których wyświetlana ma być grafika. Dzięki temu dopasowuje ją do konkretnych ustawień, wielkości wyświetlacza i rozdzielczości.

123. Skala Color — kolejna aplikacja, pozwalająca na dobranie pasującej palety kolorystycznej.

124. Smush.it — gdyby poprzednie narzędzia nie spełniały naszych oczekiwań, oto kolejny produkt pozwalający na optymalizację poprzez zmniejszenie rozmiaru grafik.

125. Social Image Resizer Tool — proste narzędzie, które w kilka sekund zmieni grafikę / zdjęcie tak, aby pasowało do standardowych rozmiarów w wybranych portalach społecznościowych.

126. Subtle Patterns — nierzucające się w oczy, delikatne i stylowe wzory stworzone z myślą o przyjemnym w odbiorze wyglądzie strony.

127. Splashbase — obszerna baza darmowych zdjęć, jak i filmów najwyższej jakości.

128. Startup Stock Photos — zbiór dobrej jakości zdjęć powiązanych z tematyką startup.

129. The Pattern Library — ciekawa biblioteka zarówno gotowych wzorów do wykorzystania na stronie, jak i inspiracji.

130. The League of Moveable Type — kolejna baza, w której odnajdziemy darmowe czcionki. Duży wybór, różnego rodzaju wzorów o naprawdę wartej uwagi jakości wykonania.

131. Thinglink — pozwala na stworzenie zarówno grafik, jak i wideo, z możliwościami interakcji, takimi jak dodawanie nowych elementów w formie notek, przycisków czy ankiet.

132. Type Genius — narzędzie dla tych, którzy planują wyjść poza używanie stałej czcionki na stronie. Daje możliwość sprawdzenia, czy wybrane pozycje będą razem współgrać.

133. Type Wolf — wiele darmowych fontów do wyboru. Strona skupia się zwłaszcza na tych najbardziej „modnych” pozycjach.

134. VSCO Cam — aplikacja pozwalająca na uzyskanie naprawdę dobrej jakości filmów tworzonych za pomocą telefonu. Dzięki niej możesz także szybko udostępnić materiały na portalach społecznościowych.

135. WeVideo — bardzo dobrze rozwinięty (jak na darmowy) edytor, dzięki któremu możemy podejść profesjonalnej do tworzenia filmików.

136. WhatTheFont! – Kolejne narzędzie, którego sama nazwa już mówi, do czego służy. Wyszukuje czcionki, pokazując ich specyfikację i dostępność. Wystarczy tylko wrzucić obraz je przedstawiający.

137. youCreo — aplikacja ta wspomaga początkujących grafików, jak i amatorów w zaprojektowanie grafik mających iść do druku. Odpłatnie mamy także możliwość wykorzystania gotowych wzorów.

Różnego rodzaju banków i magazynów grafik, czcionek, filmików, jak i programów do ich tworzenia, są olbrzymie ilości. Te wymienione powyżej zasługują na szczególną uwagę, ale możliwe, że wartych zainteresowania jest o wiele więcej.

 

A za tydzień ostatnia część, a w niej narzędzia pozwalające na optymalizację stron i nie tylko.