Poprzednio mówiliśmy o programach przeznaczonych do usprawnienia działania firmy z branży e-commerce, poprzez zwiększenie produktywności, komunikacji wewnątrz firmowej i samej obsługi podstawowych zadań. Ale dobry biznes to przede wszystkim klienci, a dziś klienci to w dużej mierze osoby korzystające i dzielące się informacjami poprzez serwisy społecznościowe.
W tej chwili nie istniejąc na portalach społecznościach, budowanie odpowiedniego wizerunku jest zdecydowanie utrudnione. Dlatego wśród narzędzi ułatwiających e-commerce, nie może zabraknąć aplikacji i programów umożliwiających bezproblemowe dodawanie, jak i wyszukiwanie informacji w tego typu miejscach.
Oto najważniejsze opcje usprawniające zarządzanie kontami, dbające o generowanie odpowiedniego ruchu i promowanie trendów w social mediach.
45. Add This — wspomaga wszelkiego rodzaju działania marketingu elektronicznego na portalach społecznościowych, dzięki czemu uzyskujemy znaczącą liczbę share’ów, followe’ów i nie tylko.
46. Addict-o-matic — bardzo przyjemne narzędzie umożliwiające podpowiadanie nam, jakie są aktualne trendy. Monitoruje ruch w danych tematach.
47. Buffer — coś, czego nie może zabraknąć w każdym profesjonalnym biznesie. Narzędzie dające możliwość zarządzani kontami na różnych portalach społecznościach z jednego miejsca.
48. Dlvr.it — kolejna nieoceniona rzecz, pozwalająca na szybkie dodanie nowych postów i treści z bloga, na wszystkich kontach różnych portali społecznościowych.
49. Hashtagr.co — szybka filtracja i wyświetlanie tylko najnowszych postów oznaczonych wybranym hashtagiem.
50. Hootsuite — jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która pozwala na zarządzanie kontami z ponad 35 różnych serwisów.
51. Keyhole — pozwalający na ciągłe śledzenie popularności hashtagów, którą pokazuje na podstawie przystępnych i łatwych w odbiorze grafik i wykresów.
52. Lategram — niezastąpione narzędzie pozwalające na zaplanowanie samoczynnej publikacji postu na Instagramie, dzięki temu, pojawia się on w czasie, który ustalimy, bez potrzeby „ręcznej” publikacji.
53. LaterBro — aplikacja o takim samym działaniu jak powyższa, ale tym razem do takich portali jak Facebook i Twitter.
54. Pay With A Tweet — superfunkcjonalne narzędzie, które dodatkowo nakręca ruch na naszych kontach. Aby mieć dostęp do niektórych materiałów, zainteresowany użytkownik musi najpierw na ten temat zatweetować.
55. Save Publishing — wspomaga szukanie odpowiednich fragmentów contentu pod publikacje na Twiterze. Aplikacja wyszukuje sensowne wyrażenia, mające 140 znaków.
56. Social Locker — Super połączenie z Pay With A Tweet. Wtyczka pod WordPress’a pozwalająca na blokowanie konkretnych materiałów i informacji, i ich odblokowanie po like’u lub tweet’cie.
57. Social Mentions — bo każdy chciałby poznać opinie innych użytkowników na swój temat… Albo i po prostu sprawdzić, co ludzie sądzą o danym trendzie.
58. WriteRack — dla tych, którzy publikują dłuższe wątki na Tweeterze. Narzędzie umożliwiające łatwe dzielenie danego tekstu na tweety po 140 znaków.
Będąc przy social marketingu, można płynnie przejść do content i mail marketingu, które to również w tej chwili są niezwykle ważne, a równocześnie z poniżej wymienionymi narzędziami, efektywne i proste. Nie można zaniedbać żadnej z tych sfer, chcąc mieć znaczącą pozycję na rynku e-commerce.
59. Content Idea Generator — narzędzie, które wygeneruje dla nas tytuł artykułu, oczywiście na podstawie analizy trendów. Bardzo ciekawa sprawa, szczególnie jeżeli nie bardzo mamy pomyły na konkretną treść.
60. Copy Scape — biorąc pod uwagę to, jak ważne jest posiadanie unikatowej treści na swojej stronie, rozwiązanie to pozwala na wykrycie plagiatu czy „za dużej” inspiracji z innego contentu.
61. CoSchedule — dobry tytuł połową sukcesu. Świetne narzędzie do tworzenia „poruszającego” tytułu, na podstawie analizy tekstu i słów kluczowych.
62. Feedly — jeżeli interesują nas najnowsze treści na innych stornach, opcja ta pozwoli na zbieranie z nich danych i wyświetlanie ich w jednym miejscu.
63. Google Alerts — chyba najbardziej znane i najczęściej używane narzędzie każdego początkującego e-biznesmena. Pozwala na wyszukiwanie nowości dotyczących interesującej nas treści, poprzez stałe monitorowanie sieci.
64. Hemingway — dosyć zaawansowany program, głównie copywriterski, pozwalający na sprawdzenie nie tylko poprawności treści, ale także sugerujące, jakie mogą być alternatywy, by tekst był czytelny i miły w odbiorze.
65. Ilys — super pomysł na narzędzie dla copywriterów i innych osób tworzących treści, które lubią odkładać wszystko na później. Aplikacja wymaga, aby przed rozpoczęciem tworzenia ustalić, jakiej długości ma być tekst i dopóki tego nie osiągniemy, nie można go zapisać, edytować, ani zamknąć.
66. Meme Generator — w końcu memy to ostatnio podstawa treści, a tu jak sama nazwa mówi, stworzymy własne, za pomocą kilku kliknięć.
67. Paper.Li — ciekawe, estetyczne rozwiązanie, dla dzielenia się contentem. Aplikacja pozwala na przedstawienie informacji i wiadomości z innych stron internetowych i portali społecznościowych, w formie „papierowej” gazetki na ekranach urządzeń.
68. Plagspotter — jedno z lepszych narzędzi do sprawdzania ewentualnych plagiatów.
69. Ruzzit — pomaga w znajdowaniu treści, które są w tej chwili najpopularniejsze. Dodatkowo przedstawia dokładne informacje na temat posiadanych przez nie like’ów i share’ów.
70. Socialcrawlytics — kolejna opcja do wyszukiwania najbardziej popularnych treści. Tym razem za pomocą wykazu popularności w danej grupie docelowej, na podstawie adresu www.
71. Upcloseandpersona – narzędzie, na podstawie którego możemy sprawdzić, do jakich grup powinny być kierowane nasze treści tak, aby były, jak najlepiej trafione.
72. ZenPen — podstawowy edytor tekstowy, działający w przeglądarce, którego nie musimy w instalować na dysku.
73. Banana Tag — pomaga w sprawdzeniu tego, czy mail przez nas wysłany został wyświetlony. Dzięki temu możemy przeanalizować, czy kampania mailingowa przynosi jakieś efekty.
74. Boomerang — krótko mówiąc wtyczka do gmaila, pozwalająca na wysłanie mailingu o konkretnej treści, do wyznaczonych odbiorców. Ma możliwość ustawienia dokładnego czasu jego uruchomienia.
75. Foundation for Emails — umożliwia bezproblemowe stworzenie wiadomości w języku html, dzięki czemu nie trzeba martwić się o brak możliwości jej wyświetlenia na niektórych urządzeniach.
76. Hello Bar — dzięki niemu, mamy możliwość rozszerzania swojej bazy mailingowej, poprzez dodawanie adresów osób odwiedzających naszą witrynę.
77. Klaviyo — dobry marketing zakłada, że do każdego klienta podejdziemy osobowo, a to narzędzie pozwoli nam właśnie na spersonalizowanie mailingu.
78. Lyris Content Checker — aplikacja pozwalająca na sprawdzenie, czy aby na pewno w naszym mailu nie znajdują się treści mogące być odebrane, jako spam. Daje to pewność, ze wiadomość trafi zgodnie z jej przeznaczaniem.
79. MailChimp — jedno z najbardziej godnych uwagi, darmowych narzędzi wspomagających biznes e-commerce, w kwestii tworzenia rozbudowanych baz mailingowych, wysyłaniu newsletter’ów oraz kuponów i bonów promocyjnych.
80. Mailtester — obawiasz się, że dany adres mailowy nie działa z różnych powodów. Proste narzędzie pozwalające na sprawdzenie, czy mail sprawnie funkcjonuje i z jakiego serwera korzysta.
81. Remarkety — narzędzie to pomoże nam połączyć retargeting z marketingiem mailowym, dając naprawdę całkiem satysfakcjonujące efekty.
82. Rapportive — możliwość włączenia do gmaila informacji na temat nadawcy wiadomości, działająca poprzez połączenie adresu z informacjami z Linkedln.
83. Spam Test — kolejny, przydatny produkt, pozwalający na sprawdzenie, czy content z naszej wiadomości e-mail nie zostanie potraktowany, jako spam.
Kontakt z klientami, rozwój marki w społeczeństwach internetowych oraz kreowanie odpowiedniego wizerunku. A to uzyskujemy nie tylko poprzez treść słowną, ale także interesujące grafiki, zdjęcia itp. Dlatego za tydzień garść narzędzi pomagających wzbogacić content o te właśnie elementy.