Wszystko idzie z postępem. Coś, co podobało się 10 lat temu dziś już jest passé. Cenimy sobie komfort i wygodę. I dokładnie tacy sami są nasi klienci! Dbaj więc o komfort klienta – intuicyjna strona internetowa to podstawa.

Z wiekiem się zmieniamy i ciągła zmiana jest naszym naturalnym obowiązkiem i koniecznością.

Jakie zmiany lubimy?

oczywiście, liczy się przede wszystkim łatwość i komfort. I my i firmy, które proszą agencje reklamowe o wsparcie własnej marki, doceniamy potrzebę zmian zgodnie z trendami:  proste logo, cały system identyfikacji wizualnej firmy i księga znaków. To ważne wyróżniki w świecie zdominowanym przez obrazki. Wygodna i intuicyjna strona internetowa ma ułatwiać jej przeglądanie.

Podobno mózg człowieka nie lubi ciężko pracować. Chętnie upraszcza sobie zadania i pierwsze skojarzenie wybiera jako najlepsze rozwiązanie. Codziennie odbieramy to co dzieje się wokół nas za pomocą zmysłów: zapach, smak, dotyk, wzrok i słuch. Przekazują one naszemu mózgowi wszystko to, co rejestrują. Gdyby jednak nasz mózg na każdy z tych bodźców miał zareagować dosłownie – oszalelibyśmy. Dlatego nasz umysł korzysta z drogi na skróty, posługuje się schematami, stereotypami, uproszczeniami. Mówiąc wprost leniwie idzie na łatwiznę i korzystając z wcześniejszych doświadczeń porządkuje informacje pozyskane i dostarczone nam przez zmysły do gotowych wzorów i odniesień.

Intuicyjna strona internetowa – na co zwrócić uwagę?

Dla mózgu, a więc i dla nas liczy się więc komfort. 

Jeśli większość użytkowników internetu jest przyzwyczajona do pewnego typu stron – to strona naszej firmy ma być podobna w obsłudze. Komfort to komfort. Trzeba się pięknie wyróżniać własną marką i jej wariantami. Trzeba też, ułatwić naszym obecnym i potencjalnym klientom poruszanie się po naszej firmie. Przy korzystaniu z naszej strony internetowej – pełen komfort polega na tym, żeby klient czuł się na naszej stronie jak u siebie w domu. Zadbaj by nie musiał szukać, gdzie co jest, gdzie trzeba kliknąć, by znaleźć poszukiwaną ofertę. Ponadto spraw, żeby przy tym, był zaskoczony przejrzystością, kolorystyką i wygodą użytkowania – ładne i wygodne! Takie produkty wszyscy cenimy. I takie produkty ma wytwarzać współczesny marketing.

Komfort przede wszystkim!

Zobacz także: https://hegona.com/2016/12/17/dobra-strona-internetowa-podstawy-tworzenia/